Windows 8.1 güncelleme işlemi

Windows 8.1
Windows 8.1
  • Başlangıç ekranına gidip Mağaza kutucuğuna dokunun veya tıklayın.
  • Mağaza’dan Windows 8.1 veya Windows RT 8.1 güncellemesine dokunun veya tıklayın.
  • İndir’e dokunun veya tıklayın.
  • iz bilgisayarınızda başka şeyler yaparken güncelleme arka planda indirilir ve yüklenir. Yükleyici yeterli boş alanınız olup olmadığını, uygulamalarınızın ve cihazlarınızın Windows 8.1 veya Windows RT 8.1 ile çalışıp çalışmayacağını ve gerekli güncellemelerin tamamına sahip olup olmadığınızı kontrol eder.Bazı durumlarda, yükleyici, güncellemeyi yüklemeye devam edebilmeniz için yapmanız gereken bir şey bulabilir. Bu durumda, ne yapmanız gerektiğini söyleyen bir ileti görürsünüz.
  • Güncelleme indirildikten ve yüklemenin ilk aşaması tamamlandıktan sonra (sisteminize ve bağlantı hızınıza bağlı olarak 15 dakika-bir saat arası sürer), bilgisayarınızın yeniden başlatılması gerektiğini söyleyen bir ileti görürsünüz. Üzerinde çalıştığınız işi tamamlamak, işlerinizi kaydetmek ve uygulamalarınızı kapatmak için size 15 dakika verir ve ardından bilgisayarınızı yeniden başlatır. Dilerseniz kendiniz de yeniden başlatabilirsiniz.
  • Önerilen ayarlardan oluşan ve hızlı ayarlar denen bir liste göreceksiniz. Bu ayarları kabul etmek ve devam etmek için Hızlı ayarları kullan’a dokunun veya tıklayın. Kurulum bittikten sonra bu ayarlardan istediğinizi değiştirebilirsiniz. Bu ayarların bazılarını hemen değiştirmek istiyorsanız Özelleştir’e dokunun veya tıklayın.
  • Daha sonra oturum açmanız istenir. Windows 8 veya Windows RT sürümünde oturum açmak için zaten bir Microsoft hesabı kullanıyorsanız, hesap adınız sizin yerinize girilir. Daha önce bir yerel hesap kullandıysanız oturum açmak için yine bunu kullanabilirsiniz.
  • Windows her zaman güncellendiğinden, Windows 8.1 ve Windows RT 8.1 son halini aldıktan sonra bir güncelleme çıkmış olabilir. Windows 8.1 veya Windows RT 8.1 kurulumunu ilk kez tamamladığınızda Windows, bu kritik güncellemeleri denetler ve bulursa otomatik olarak indirir. Bu güncellemeleri indirip yüklemek, ihtiyacınız olan güncellemelere bağlı olarak birkaç dakika sürebilir. Güncellemelerin tamamlanması için bilgisayarınızın birkaç kez yeniden başlatılması da gerekebilir.
  • Windows 8.1 veya Windows RT 8.1 sürümüne güncellediğinizde masaüstü uygulamalarınız sizinle birlikte gelir ancak Windows Mağazası uygulamalarınızı yeniden yüklemeniz gerekir. Sahip olduğunuz tüm Windows Mağazası uygulamalarını Mağaza’nın Uygulamalarınız bölümünden görebilirsiniz. Buradan, güncellenen bilgisayarınıza yüklenmesini istediğiniz uygulamaları seçip hepsini tek seferde yükleyebilirsiniz.
Sohbete Başla
1
Merhaba
Nasıl yardımcı olabiliriz?
Call Now Button