Windows 10 kaldırma

Windows 10
Windows 10

Windows 10 2015 haziran ayı itibari ile Windows 7 kullanıcılarına ücretsiz olarak yükseltme paketi olarak sunulmaya başlandı.

Kurulum Gereksinimleri
Windows 10 Home kullanıcıları mevcut Windows Update güncelleştirmelerini otomatik olarak alacaktır. Win 10 Pro ve Windows 10 Enterprise kullanıcıları ise güncelleştirmeleri erteleyebilecektir. Windows 10 Pro kullanıcılarının güncelleştirmeyi erteleyebileceği süre sınırlıdır.

Yükseltmeyi gerçekleştirmek için bir internet bağlantısı gerekir. Windows 10 yaklaşık 3 GB boyutunda büyük bir dosyadır ve internet erişimi (ISP) ücretleri uygulanabilir.

Cihaz uyumluluğunu ve diğer önemli yükleme bilgilerini kontrol etmek için satıcınızın web sitesini ziyaret edin. Satıcı iletişim bilgileri OEM iletişim bilgileri sitesinde bulunabilir.

Bir cihazın yükseltmeye uygun oluşu sistem teknik özelliklerinin ötesinde etkenlere bağlıdır. Bunlar arasında cihazın Win 10 için minimum sistem gereksinimlerini karşılayıp karşılamadığına bağlı olmaksızın sürücü ve donanım yazılımı desteği, uygulama uyumluluğu ve özellik desteği yer almaktadır.

Destek cihazlar arasında değişebilir. Windows Lifecycle sayfasında daha fazla bilgi bulabilirsiniz.
Bilgisayarınız veya tabletiniz şu anda Windows 7 SP1 veya Windows 8.1 Update çalıştırıyorsa Windows 10’u Edinin uygulamasındaki ‘Bilgisayarımı Kontrol Et’ özelliğini kullanarak gereksinimleri karşılayıp karşılamadığını öğrenebilirsiniz.
Çoğu uygulama, dosyalar ve ayarlar yükseltme işleminin bir parçası olarak taşınacaktır. Ancak bazı uygulama ya da ayarlar taşınmayabilir.

Windows 10 kaldırma işlemi

Win 10 işletim sisteminin kurulumunun ardından, eğer ki kullanıcı kurulumun kaldırılmasını isterse;
Cihaz klavye üzerinden shift tuşuna basılı tutularak yeniden başlat tıklandıktan sonra, karşımıza gelen onar seçeneklerin gelişmiş seçenekler menüsü altında önceki sürüme geri dön tıklanarak win8 işletim sistemine geri dönüş sağlanmaktadır.

Önceki sürüme geri dön işlemi bir süre bekledikten sonra tamamlanarak Windows 8 işletim sistemi olarak sistemi açacaktır.

Windows 8 ve windows 10 kurulum işlemleri için teknik servisizmiz ile irtibat kurabilirsiniz; 0 232 441 5258 – 0 507 540 7070


Sohbete Başla
1
Merhaba
Nasıl yardımcı olabiliriz?
Call Now Button